Wanny narożne – jak obudować?

Osoby posiadające wanny narożne często zastanawiają się, jak je obudować i wykończyć np. płytkami ceramicznymi. Nie jest to bowiem takie proste zadanie jak w przypadku wanien prostokątnych. Można jednak wykonać je samodzielnie. Jak?

Wanny narożne często obudowuje się bloczkami z betonu komórkowego. Ten prosty w obróbce materiał daje się dowolnie przycinać i szlifować. Ma też różne kształty i wymiary. Przy jego użyciu można wykonać konstrukcję idealnie pasującą do obrysu wanny. Do tego samego celu można także wykorzystać profile stalowe i nieprzemakalną płytę kartonowo-gipsową. Ta technika wymaga jednak większej dokładności i wprawy i często wiąże się z koniecznością zatrudnienia profesjonalisty. Dobrym alternatywnym rozwiązaniem jest montaż wykonanej na zamówienie obudowy z giętej płyty. Jest to opcja szybka i wygodna, choć zapewne droga. Sprawdź wanny narożne w sklepie Eksperci Łazienek, gdzie nie tylko kupisz wanne ale uzyskasz profesjonalną poradę dotyczącą jej zabudowy

Obudowane i wykończone płytkami, mozaiką czy tynkiem strukturalnym wanny narożne wyglądają bardzo ładnie. Choć wykonanie konstrukcji pod takie wykończenia nie należy do łatwych, warto się tym zająć.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.